Një tjetër shqiptar ka rënë në prangat e policisë së Greqisë, nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. 

Gazetari i Ora News në Greqi Robert Goro bën të ditur se pas nje përndjekjeje te gjate është arritur të sekuestrohet nje gomone e cila rezultoi e ngarkuar me droge. Në pranga ka rënë një shtetas grek, nje turk dhe nje shqiptar të cilët ndodheshin ne bordin e mjetit lundrues.  

Perndjekja filloi ne ishullin e Korfuzit dhe përfundoi në ishullin Kea, përballe Athinës. Po ashtu mësohet se gjatë përndjekjes pati shkëmbim zjarri, por pa të lënduar. Ende nuk është bërë e ditur lloji i drogës dhe sasia. 

Gomonia u rimorkua për në portin e Pireut ndërsa pritet njoftimi zyrtare nga autoritete


/Ora News.tv/