Policia greke ka goditur një grup të trafikut ndërkombëtar të drogës Shqipëri-Greqi-Truqi, ndërsa në pranga janë venë 3 shtetas shqiptarë.

Operacioni është zhvilluar në Orestiada, ku është ndaluar një mjet, brenda të cilit u sekuestruan 72 kg marijuanë.

Droga do të kalohej në Turqi përmes pikës se kalimit kufitar të Kastaneon.

Shqiptarët e arrestuar janë të moshës 24, 33 dhe 46-vjeç dhe nje grek 34-vjeç, ndërkohë që është shpallur në kërkim një tjetër grek 22 vjeç.

/Ora News.tv/