I ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, deputeti i pavarur Ralf Gjoni, ka thënë se askush nuk mund të kërkojë llogari nga opozita e re për reformën zgjedhore.

Gjoni shkon deri atje, sa tha se situata aktuale është për shkak se Rama dhe Basha kanë rënë në dashuri me njëri-tjetrin.

Gjoni: Ne nuk jemi ne një grup, që të na thueht këtu çfarë po bëni juve? Nuk mund të na kërkoni ne llogari, nuk është faji ynë se Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë rënë në dashuri me njëri-tjetrin. Është merita jonë që sot jemi ngritur për nevojën e ndryshimit dhe po hidhen drafte reale për të ndryshuar sistemin zgjedhor. Beteja jonë është për hapjen e listës./Ora News.tv/