E ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, juristja Brizida Gjikondi tha se nuk bëhet diplomaci me batuta.

Gjikondi: Diplomacia nuk bëhet me fjalë e batuta. Bëhet me vepra. 

Klosi: Kur ke qenë ti ndonjëherë diplomate. 

Gjikondi: Serbia ka ditur të luajë dhe të bëhet e rëndësishme. 


/Ora News.tv/