Los Angeles Galaxy nuk ka qëndruar duarkryq, teksa ka gjetur pasuesin e Zlatan Ibrahimovic.

Klubi i MLS ka arritur akordin me Javier Hernandez, i cili do të jetë futbollisti më i ri i Galaxy.

Ish sulmuesi i Barcelonës dhe Manchester United ka rënë dakord për të firmosur me Chicharito, i cili shihet si zëvendësuesi potencial i suedezit.

Hernandez largohet kështu nga Sevilla, me Galaxy që do të paguajnë 8.5 milionë euro për kartonin e tij./Ora News.tv/