Pas dhënies së plotfuqishmërisë për të vijuar negociatat me Greqinë, Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në një aktivitet të organizuar nga ambasada greke në Tiranës me rastin e ditës kombëtare të shtetit helen. 

I pranishëm ka qenë edhe ambasadori Donald Lu dhe kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi si dhe një sërë politikanësh të tjerë.

/Ora News.tv/