Presidenti Ilir Meta ka organizuar mbrëmjen e së premtes një "fun-club" me tifozë për të ndjekur ndeshjen Zvicër-Serbi.

Pritja u organizua përpara ndërtesës së Presidencës.

Dy golat e futbollistëve Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, kanë krijuar në atmoferë të jashtëzakonshme në Presidencë.

Pas dy shqiponjave të ngritura në stadiumin e Kalingradit në Rusi tifozët kanë festuar si të çmendur.

Shikoni atmosferën e krijuar në Presidencë

Në një intervistë për Ora News pas fitores së Zvicrës kundër Serbisë në Rusi, tha se kjo ishte një mbrëmje e jashtëzakonshme dhe se dy shqiponja sipas tij, fluturuan mbi stadiumin e Kalingradit në Rusi.

/Ora News.tv/