Michael Schumacher është një ikonë e Formula 1 dhe e skuderisë Ferrari.

Drejtues të kokëkuqes në bashkëpunim me kompaninë e specializuar për shitjen e sendeve me vlerë Sotheby’s ka vendosur të nxjerrë në ankand, makinën që piloti gjerman fitoj garën e Monakosë në vitin 2001.

Nga shitja e makinës së Schumacher mendohet të jetë përfituar rreth 7.5 milionë dollarë.


Makina e pilotuar nga Schumacher që u shit në ankand :

/Ora News.tv/