Ferrari është gati për botërorin e Formula 1.

Kokëkuqja ka prezantuar sot ferrarin e  ri, që e ka pagëzuar me emrin  SF-71H.

Krahasuar me SF70H të 2017-ës, aksi ka ndryshuar pak, me përmasat anësore gjithashtu të rishikuara së bashku me sistemin e ftohjes, ndërsa pilotët do të jenë përsëri ato, Sebastian Vettel dhe Kimi Raikkonen.

/Ora News.tv/