Cristiano Ronaldo do ta shikoj nga shtëpia, sfidën që do të luhet në stadiumin "ETS" kundër Espanyol.

Trajneri i Realit, Zinedine Zidane nuk e ka përfshirë portugezin në listën e 19 lojtarëve që kanë udhëtuar sot drejt Barcelonës.

Madrilenët janë në kërkim të fitores së tyre të gjashtë radhazi, ndërsa takimi është i programuar për të startuar në orën 20:00.


Futbollistët e ftuar nga Zidane për ndeshjen ndaj Espanjol:


Portierët : Navas, Casilla dhe Luca.

Mbrojtja : Carvajal, Ramos, Varane, Nacho, Theo dhe Arahra.

Mesfushorët : Casemiro, M.Llorente, Asensio, Isco, Kovacic dhe Ceballos.

Sulmuesit : Benzema, Bale, Lucas Vázquez

/Ora News.tv/