Blerja e Marco Asensio mund të bin Luis Enrique të pranoj të ulet në stolin e Chelsea.

Siç raporton "Don Balon" Ish-tekniku i Barcelonës i ka thënë drejtuesve të "Bluve të Londrës" se ai dëshiron të nënshkruajë me mesfushorin spanjoll nëse ai do të marrë përsipër të drejtoj Chelsea.

Me Antonio Conte në prag të shkarkimit nga stoli i Chelsea dhe Luis Enrique është në krye të listës së dëshirave për të marrë vendin e italianit.

Tekniku 47 vjeçar mund të ulet në stolin e Chelsea përpara fundit të sezonit. Momentalisht Chelsea ndodhet në vendin e 3-të në Premier League, ka siguruar çerekfinalen e Champions League që do ta diskutoj me Barcelonën.

/Ora News.tv/