Paris Saint-Germain tashmë janë duke u përgatitur për vizitën e Real Madridit në Parc des Princes në mars në ndeshjen e dytë të përballjes  së tyre, me Unai Emery duke e fryrë sfidën.

Trajneri dërgoi një mesazh për tifozët e skuadrës, duke i kërkuar atyre për të mbështetur ekipin kur Real Madrid dhe Marseille të vizitojnë kryeqytetin francez në Ligën e Kampionëve dhe Ligue 1.

"Në shumicën e ndeshjeve këtë sezon ne kemi treguar se mund ta bëjmë, por është veçanërisht e vërtetë në Parc des Princes ku ne ndjehemi si një forcë e madhe, siç kemi parë në 17 ndeshjet që kemi fituar këtë sezon ", tha Emery në një mesazh  publikuar në faqen e tij të internetit.

" Marseille dhe Real Madrid e dinë se duhet të vijnë në Paris, por ajo që nuk e dinë është ajo që ata me të vërtetë do të përballen”.

"Këto janë dy ndeshje të mëdha për ata që do të na mbështesin." Ekipi ynë është i përkushtuar dhe i bindur, por do të jetë edhe më shumë në këto dy ndeshje. "Ne do të japim gjithçka në fushën tonë dhe ne nuk do të mendojmë për të kaluarën apo të ardhmen, vetëm për lojën që ne do të luajmë.

"Që kur investitori themeloi PSG-në, ne kemi mundur Marsejën më shumë se 20 herë në shtëpi. "Pas disa ditësh pushimi do të kthehemi së bashku përsëri.

"Këto janë tri ndeshje që do të jenë pjesë e historisë së PSG." Paris Saint-Germain humbi ndeshjen e parë 3-1 në Estadio Santiago Bernabeu, kështu me siguri kanë nevojë për gjithë mbështetjen që mund të marrin.


/Ora News.tv/