Gjykata e Beratit mbylli ne qeli me masën arrest me burg 48 vjeçarin e akuzuar për ngacmimin seksual të një fëmije 5 vjeçe. Para togave të zeza, autori pranoi se e mashtroi me embëlsira e kumbulla.

Ky është Sokol Kapinova, 48 vjeçari nga Berati i akuzuar për ngacmim seksual të një vajze 5 vjeçare.

Në një seancë me dyer të mbyllura gjykata vendosi ta mbajë në qeli me masën e sigurisë arrest me burg.

Para togave të zeza, ai ka pranuar ngjarjen e rëndë, ndërsa ka rrëfyer edhe dinamikën e tentativës monstruoze.

Është shprehur se 5 vjeçaren dhe motrën e saj 7 vjeçare i kishte gënjyer me embëlsira e kumbulla duke i futur në banesë.

Por të miturat kanë kërkuar ndihmë dhe ai është detyruar ti lëshojë, pa menduar se ato do ti tregonin prindërve.

Disa orë pas ngjarjes, policia e vuri në pranga, ndërsa në gjykatë u mbrojt me avokat kryesisht për shkak të gjendjes ekonomike.

Nga vizita mjekësore, mjekët specialistë kanë arritur të përfundimin se  5-vjeçarja kishte shenja të ngacmimit seksual.

48-vjeçari Kapinova sipas burimeve rrinte shpesh dhe luante me fëmijët e lagjes në sheshpushimet përpara pallateve.

Ai njihet si person i alkoolizuar por deri tani askush nga banorët e lagjes nuk ishte ankuar për sjelljet e tij ndaj fëmijëve.

/Ora News.tv/