Dy anëtarë të dhomës së ulët të parlamentit francez rezultojnë pozitivë me koronavirus.

Sylvie Charrière, LaREM, tha sot se rezulton pozitiv ndaj koronavirusit, por nuk ka nevojë për shtrim në spital dhe do të qëndrojë në shtëpi për 14 ditë.

Po kështu Guy Teissier ka konfirmuar se është pozitiv ndaj testit dhe se është shtruar në spital për të marrë mjekimin e duhur.

/Ora News.tv/