Pas futbollit, moti i keq bëhet problematik edhe në Formula 1.

Temperaturat e ftohta që kanë përfshirë të gjithë Europën, kanë prekur edhe Spanjën dhe më konkretisht pistën e Barcelonës, ku prej dy ditësh të gjithë pilotët e Formula 1 po bëjnë teste përgatitore për sezonin e ri, atë të vitit 2018-të që do të fillojë në mars.

Të gjitha skuadra e Formula 1 që ndodhen në Montmelo janë zgjuar duke parë pistën të pushtuar nga reshjet e dëborës dhe në këtë mënyrë dita e tretë e testeve mund të dështojë dhe gjithçka mund të shtyhet për një tjetër ditë.


/Ora News.tv/