Cristiano Ronaldo dhe Keylor Navas janë kthyer në skuadrën e Real Madridit për ndeshjen e sotme në LaLiga me Alaves në orën16:15 por Sergio Ramos dhe Marco Asensio mungojnë.

Cristiano dhe Navas pushuan në fitoren  3-1 në Leganés, në të cilën Ramos u dënua me një ndeshje jashtë fushës pasi iu dha kartoni i verdhë.

Asensio nuk është në gjendje të luajë pasi ka hequr një dhëmb pjekurie këtë javë.

Ndërkohë, shefi i Real Madridit Zinedine Zidane i ka dhënë mundësinë mbrojtësit të Real Madrid Castilla Álvaro Tejeros të jetë pjesë e formacionit.

Skuadra e Real Madrid që do të përballet me Alaves:

Portierët: Navas, Casilla, Luca.

Mbrojtësit: Carvajal, Varane, Nacho, Theo, Akrf, Tejero.

Mesfushorët: Casemiro, M.Llorente, Isco, Kovacic, Ceballos.

Sulmuesit: Cristiano Ronaldo, Benzema, Bale, Lucas Vázquez, Mayoral

/Ora News.tv/