Shqipëria është futur në ditën e katërt të përballjes me koronavirusit. Masat e marra nga qeveria kanë qenë drastike, dhe pritet të shtrëngohen më shumë nëse situata do të përkeqësohet.

Ndërkohë, mëngjesin e të enjtes, Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke përdorur një shprehje të ish-udhëheqësit kundër racizmit ndaj afro-amerikanëve në vitet 1960, Martin Luther King.

“Mospërfillja ndaj të keqes është e barazvlefshme me të qenët bashkëpunëtor”, - shkruan Rama, citon Martin Luther King.

Ndërkohë, Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën duke publikuar një foto ku shfaqet me veshje sportive ndërsa e shoqëron me komentin: “Më mirë në natyrë se në palestër”./Ora News.tv/