Krishtlindje pranverore në Puglia.

Pemët e dardhave kanë lulëzuar në dhjetor, për shkak të motit të çmendur.

Po lulëzimi i pemëve para kohe konsiderohet shqetësues dhe me efekte katastrofike për prodhimet e frutave gjatë stinës së verës dhe pranverës.

Ky fenomen është i rrallë dhe kjo vjen si pasojë e ndryshmeve klimaterike.

Në fotot e bëra virale në media shihen pemët e dardhave në kopsht të lulëzuara.


/Ora News.tv/