I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV Ora, kreu i Unionit të Gazetarëve Aleksandër Çipa tha reforma në drejtësi u kërkua nga ndërkombëtarët.

Çipa: Pse e mori kjo shumicë përsipër reformën në drejtësi? E mori se i vinte për shtat, i interesonte se ishin ndërkombëtarët që e kërkuan këtë reformë. Ata e sollën si reformë praktike dhe morale dhe e kanë aleatet strategjikë dhe thanë që ka një problem. 

Merkel vetë tha se ka një jo stabilitet juridik në Shqipëri. Kjo reforma erdhi prej korrupsionit. Njerëzit e drejtësisë nga kamja dhe pasja janë oligarkë realë. 

/Ora News.tv/