I ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, arkeologu Neritan Ceka u shpreh se fitorja e PD-së është rifutja në politikë si një faktor dhe se Basha u rikthye si lider.

Ceka: Fitorja e PD-së është rifutja në politikë si një faktor. Nuk është më opozita e re fare si faktor. Unë shoh atë që është pozitive. Amerika, jo BE se BE ka vënë kushte, SHBA është garant. 

Basha u rikthye në lidership, pasi e shkatërroi duke dalë nga parlamenti dhe nuk u fut në zgjedhje. U tregua lider këto kohë. Ka qenë dinjitoz këto kohë negociatash


/Ora News.tv/