Tërmeti nuk ishte i vetmi lajm që shoqëroi ditëet e nëntorit. 

Gjatë situatës pas fatkeqësisë natyrore ajo që ra në sy dhe bëri xhiron e rrjetit ishin dhe urdhrat e herëpashershëm të kryeministrit Edi Rama ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

"BOOM" ju sjell një përmbledhje të tyre./Ora News.tv/