Një biznesmen është rrëmbyer nga katër persona në portin Themistokleu ne Pire.

Mediat greke shkruajnë se autorët ishin veshur me uniformë të forcave speciale greke dhe kanë rrëmbyer  biznesmenin duke e futur në një makinë tip volsvagen.

Zougla.gr shkruan se pas rrëmbimit fshihet trafiku i cigareve. Biznesmeni i rrëmbyer ishte në mbikqyrje për të paktën 5 vite për përfshirjen e tij në rrethin e trafikut të cigareve, por asnjëherë ndaj tij nuk ishin ngritur akuza.
/Ora News.tv/