Publikohet bilanci i parë i dëmeve materiale të shkaktuara nga flakët në periferi të Athinës. 

Më shumë se 2 500 shtëpi janë shkatërruar tërësisht në Voutza, Nea Makri, Mati dhe Rafina, atika lindore, ndërsa 4000 mijë shtëpi kanë pësuar dëme serioze, informon skai.gr. 

Ky është bilanci paraprak i autoriteteve vendore në Rafina dhe Nea Makri.

Ndërkohë ministria e Mbrojtjes ka shpërndarë pamjet e shkatërrimeve nga zjarri në malin Pendeli dhe përgjatë brigjeve lindore të Atikës. Flitet për 76 të vdekur./Ora News.tv/