Kreu i PD-së, Lulzim Basha, do të ketë në krah edhe këtë protestë bashkëshorten e tij Aurela.

Ai u pa teksa hynte në selinë blu bashkë me bashkëshorten teksa nuk munguan ndalesat me mbështetësit që ishin mbledhur në oborr, të cilëve nuk ua prishi qejfin dhe për një foto.

Aurela në vazhdimësi e ka shoqëruar Bashën në protestat e Partisë Demokratike dhe më tutje dhe të opozitës së bashkuar.

Lulzim Basha dhe Aurela Basha kanë 15 vjet martesë, përvjetor të cilin e festuan dy ditë më parë.

Madje Basha teksa kishte një takim me të rinjtë në Pogradec, ai zbuloi se pikërisht në qytetin e luleve kishte kurorëzuar dashurinë me Aurelën.

Basha dhe Aurela janë prindër të dy vajzave.

/Ora News.tv/