Kreu i Partisë Demokratike dënoi dhunën ndaj Sekretarit Organizativ të PD-së, Sait Dollapi.

Në një fjalim të shkurtër nga selia e PD-së,  Basha bëri përgjegjës kryeministrin Edi Rama dhe ftoi protestuesit të zhvendosën para Drejtorisë së Policisë së Tiranës për të kërkuar lirimin e tij.

Lulzim Basha: Me urdhër personal të Edi Ramës, është dhunuar në mënyrë të pashembullt Sekretari Organizativ i PD-së Sait Dollapi, i cili gjatë gjithë protestës ka bërë gjithçka për të mbrojtur efektiët e policisë, ka dalë para gurëve dhe fishekzjarreve. Por me urdhër të Edi Ramës dhe Sandër Lleshaj është dhunuar në mënyrën më barbare të mundshme, është shoqëruar për në Drejtorinë e Policisë së Tiranës. Në emër të opozitës i bëj thirrje ta lirojnë një orë e më parë, ndërkohë që u bëj thirrje të gjithëve ju të nisemi drejt Drejtorisë së Tiranës.

/Ora News.tv/