Arsenali është duke zhvilluar një sezon larg pritshmërive pasi rezultatet negative kanë bërë të qarkullojë shumë lajme për të ardhmen e disa lojtarëve por edhe trajnerit Unai Emry. 

Të gjetur në këto kushte drejtuesit e "topçinjëve" ka vendosur të bëjnë përforcime cilësore në merkaton e janarit. Sipas "El Desmarque", Arsenali ka "piketur" James Rodriguez si njeriun ideal për ti dhënë impulse të reja ekipit londinez.

Rodriguez nuk është në planet e trajnerit Zinedine Zidane dhe ky fak mund të ndihmojë në transferimin e mesfushorit kolumbian në "Emirates". James është mesfushori më i shtrentë në historinë e Realit pasi u ble në vitin 2014-të për 80 milionë euro nga ekipi i Monaco.

/Ora News.tv/