Futbollisti i kombëtares shqipëtare Armando Sadiku  është golashënuesi më i mirë i momentit te skuadra e tij  Malaga, por  sulmuesi  nuk e ka patur aspak të lehtë rrugëtimin e tij në spanjë. Lojtari  kuqezi  zbuloi  per emisionin ‘’Ora Sport’’ me moderatore Albana Bejkon ne RTV ORA , se  ka pasur momente ku ka dashur ti japë fund aventurës  në fubollin spanjoll, pasi  e kishte të vështirë të gjente rrugën drejt rrjetës dhe nuk po aktivizohej sa duhet te Levante . 

‘’Doja te largohesha nga Spanja sepse nuk kisha fat , nuk po aktivizohesha . E kalova këtë situatë  me mbështetjen e presidentit të Levantes I cili  më siguroi se do tmë paguantë për të gjithë sezonin dhe do te vija ketu ne Malaga per te luajtur në te gjitha ndeshjet  , per tu khyer sezonin e  ardhshem  perseri te Levante ‘’ - u shpreh  Sadiku.

/Ora News.tv/