Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin.

Në aksident janë përfshirë 3 automjete dhe për pasojë dy drejtues kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar për në Spitalin Rajonal të Lezhës.

Momentalisht gjendja e te dëmtuarve paraqitet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ne vendngjarje po heton për shkaqet e këtij aksidenti të trefishtë.

/Ora News.tv/