Presidenti Ilir Meta përcolli një mesazh urimi për të gjithë socialistët e thjeshtë ndërsa ftoi drejtuesit e kësaj partie të reflektojnë.

“Uroj të gjithë socialistët për këtë ditë të rëndësishme për ta dhe i vlerësoj për gjërat positive që kanë bërë në historinë e demokracisë  të zhvillimit të saj dhe shpresoj të jetë dhe një ditë reflektimi për ata që drejtojnë sot dhe të tjerë.”

Partia Socialiste feston sot 29 vjetorin e themelimit të saj. 

Urimi u bë në konferencën javore me gazetarët. 


/Ora News.tv/