Vllaznia mposht Flamurtarin në Vlorë me rezultatin 1-3,ndeshje e vlefshme për javën e 27-të të kategorisë superiore.

Një ndeshje me një pjesë të parë pa gola teksa në të dytën u shënuan plot 4 gola,3 për miqtë dhe 1 për vlonjatët.

Në minutën e 70' Lika zhbllokoi rezultatin me një penallti,teksa Junior dyfishoi në 75'.Në minutën e 92' sërish Gilman Lika trefishon rezultatin.

Golin e vetëm të nderit për kuqezinjtë e shënoi Oliveira.

/Ora News.tv/