Bayern Munchen ka arritur të shënoi 2 gola në harkun e 3 minutave në sfidën kundër Chelsea në Stamford Brigde në pjesën e dytë.

Në takimin në kuadër të fazës së 1/8 të kompeticionit Uefa Champions League Gnabry ka shënuar në minutat 51 dhe 54 pas një asisteve të Leëandoëskit. 

Mesfushori me tipare sulmuese në një pozicion të volitshëm e dërgon topin në rrjetë fillimisht në minutën e 51 ndërsa 3 minuta më vonë me një goditje diagonale mposhti portierin vendas.

/Ora News.tv/