Lyoni arriti të kualifikohej në fazën e 1/16-tat e Champions League pasi në takimin e fundit kundër Laipzig sigloi një barazim 2-2.

Më shumë sesa rezultati dhe kualifikimi i klubit francez më shumë vëmendje e ka marr një veprim prej një lideri të Memphis Depay. Mesfushori holandez pasi pa një tifoz të grupit ultras të Lyonit duke valvitur një flamur ku kritikohej dhe ofendohej shoku i tij i skuadrës , Marcelo reagon ashpër. 

Depay u mundua t’ia largojë tifozit nga duart flamurin, ku shfaqej një gomar. Ky veprim shkaktoi përleshjen mes tifozëve, lojtarëve e rojeve të sigurimit në Parc OL.

/Ora News.tv/