Turqia konfirmoi pesë vdekje të tjera nga koronavirusi, duke e çuar gjithsej në nëntë vdekje dhe 311 raste të reja të konfirmuara.

Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca tha në Twitter se vdekjet ishin të pacientëve të moshuar dhe të prekur nga sëmundje tjera përcjellëse, shkruan agjencia e lajmeve Anadolu, transmeton Ora News

Ai shtoi se 311 nga 3,656 testet e kryera në raste të dyshuara në 24 orët e fundit ishin rikthyer pozitive, duke e çuar numrin e përgjithshëm të pacientëve në 670, nga 359.

Nga më shumë se 266,000 raste të konfirmuara, numri i vdekjeve tani tejkalon 11,000, dhe mbi 87,000 janë shëruar, sipas të dhënave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me qendër në SH.B.A.

/Ora News.tv/