Përfundon në stadiumin ‘Air Albania’ ndeshja mes Tiranës dhe Skëndërbeut.  Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll në avantazh të Skënderbeut. 

Klubi i “Ujqërve të Dëborës” ka kaluar në avantazh në minutën e 33 me anë të Dejvi Bregut. 

Në pjesën e dytë ekipet filluan të sulmojnë më ashpër dhe së fundmi Tirana gjen rrugën e rrjetës me anë Elton Cales në minutën e 76-të. 


Tirana: Lika, Doka, Osmani,  Vangjeli, Hoxhallari, Çelhaka, Batha, Torasa (65′ Hasani), Kale, Kobinah, Ngo (85′ Morina).
Trajner: E. Egbo

Skënderbeu: Koliçi, Imami, Pëllumbi, Pollozhani, Meksi, Dita (81′ Taipi) , Elezi, Daja, Gripshi, Bregu, Pusi (57′ Krasniqi).
Trajner: I. Daja

/Ora News.tv/