Pjesa lindore e Turqisë mëngjesin e sotëm është goditur nga një tërmet 4.7 ballë, shkruan Anadolu Agency.

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) në Turqi ka njoftuar se tërmeti ndodhi në provincën Van në orën 08:44 sipas kohës lokale.

Nuk ka raportime për viktima apo të lënduar.

/Ora News.tv/