Sot nis zyrtarisht pjesa e dytë e kampionatit shqiptarë ku do të luhen 3 sfida interesante. 

Vëmendja do të fokusohet në Korçë aty ku Skënderbeu vendas do të pres Partizanin favorit në letër. Skuadra e Ilir Dajës do të mundohet që në këtë takim të bëj mirë pas një faze pregaditore të suksesshme. Në spondën tjetër, Adolfo Sormani dëshiron debutim e dytë si trajner i Partizanit ta niste me një trepikësh.

Në takimet e tjera, Teuta do të pres në "Nikio Dovana" Laçin e Armando Cungut i cili është i uritur për trofe pasi e mbylli 2019 me dy humbje radhazi. Bregdetarët arritën që në këtë merakto janari të ofrojnë disa futbollistë cilësor duke larguar atio që në pjesë e parë të sezonit nuk bindën. Ky duel luhet për fatet e zonës Europine.

Vllaznia pasi ka zyrtarizuar 3 afrime të bujshme si Sidorenco, Hrsitov dhe Adilin do të pres në "Loro Borici" Flamurtarin e një mijë e një problemeve. Shkodranët janë të dënuar për të fituar ndaj një kundërshtari që ndodhet në vendin e fundit të renditjes dhe për më tepër këtë sezon nuk e ka shijuar ende fitoren.

/Ora News.tv/