Të paktën 60 persona kanë mbetur të vrarë nga një sulm në një bazë ushtarake në Nigeri në perëndim të Tillaberi.

Terroristët bombarduan kampin me predha dhe si pasojë e shpërthimeve rezultati ishte katastrofik.

Momentalisht nuk ka asnjë informacion zyrtar se cili grupim ishte autori i ngjarjes së rëndë.

Autoritetet po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

/Ora News.tv/