E ftuar në “360gradë” nga Artur Zheji në RTV Ora, juristja Brizida Gjikondi tha se Rama ka lënë gjurmë në shumë qendra të Shqipërisë, sepse nuk ka pasur dikë përballë që t’ia ndalte hapin.

Gjikondi: Rama ka lënë gjurmë në shumë qendra të Shqipërisë, sepse nuk ka pasur dikë përballë që t’ia ndalte hapin. Një figurë politike si Rama, për të cilin Teatri është një objekt i radhës. Ai do që të gjitha zonat historike dhe ato që kanë vlerë për kujtesën historike të mbajnë vulën e tij.


/Ora News.tv/