Flamurtari ka humbur 0-1 përballë Skënderbeut në Vlorë një humbje që edhe matematikisht e dërgon një kategori më poshtë.

Por duke shpresuar vetëm tek ndryshimi i formulës. Ka vendosur një gol në pjesën e dytë shënuar nga Gripshi duke mbyllur kështu edhe takimin. 

Traineri Ilir Daja ka theksuar se fatmirësisht skuadra e tij e Skënderbeut vijon të tregojë lojë të mirë dhe kjo shoqërohet edhe nga rezultatet.   

Ndërkohë Troisi ka pranuar se kjo ishte një ndeshje e mirë për Flamurtarin por jo në rezultat e megjithatë vlonjatët do të vijojnë të luajnë për fanelë.      

/Ora News.tv/