Shkon në 48 numri i të vdekurve nga koronavirusi në vend.

Ndërron jetë një 90-vjeçar me Covid-19 në spitalin Infektiv.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë 90-vjeçari vuante edhe nga sëmundje të tjera shoqëruese.

“Një pacient 90 vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i prekur nga COVID19, me disa sëmundje bashkëshoqëruese silikoza, hipertension.” – bën me dije ministria e Shëndetësisë.

Nga fillimi i epidemisë, 48 qytetarë e kanë humbur betejën me Covid-19, pavarësisht përpjekjeve të stafeve mjekësore dhe terapive të mjekimit.

/Ora News.tv/