Pep Guardiola udhëhoqi skuadrën e Byern Munchen në periudhën 2013-2016 duke arritur sukses me bavarezët në Bundesligë. 

Trajneri spanjoll ka spikatur në trajning me eksperimentet e tij të cilat në fillim janë dukur të tepruaera por në fund kanë rezultuar të suksesshme. Pep duke parë se Manuel Neuer kishte një përdorim të mirë të topit ka dashur ta bëntë atë mesfushorë.

 Këtë ide të trajnerit aktual të Manchester City e ka zbuluar shefi ekzekutiv i Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge."Më erdhi një ditë dhe më tha se ka një ide që Neuer të luaj si mesfushorë". Mu deshën disa ditë për të kundërshtuar Guardiolën për këtë nismë pasi e konsideroja arrogante, ka theksuar Rummenigge.

/Ora News.tv/