Paris Saint Germain edhe pse në verë transferoi 3 herë kampionin e Evropës, Kylor Navas vijon të kërkoi një portier cilësor. 

Kampionët në fuqi në futbollin francez synojnë që në "gjirin" e skuadrës të ofrojnë Gianluigi Donnarummën. Drejtori sportiv Leonardo e njeh mjaft mirë futbollistin dhe kërkon ta ketë me çdo kusht në ekip. Te Milani nuk e konsiderojnë ta portierin që sot mbushi 21 vjeç dhe në rast të një oferte serioze, kuqezinjtë do të vlerësonin ofertën

Ndërkohë referuar mediave italiane Psg "aleat"  ka edhe agjentin e lojtarit, Mino Raiolën pasi ky i fundit është i prirur që Donnarumma të largohet nga Milani.

/Ora News.tv/