Policia ka larguar gazetarët edhe operatorët nga oborri i i godinës së Shërbimit Infektiv te QSUT ku aktualisht po trajtohen dy persona të infektuar me koronavirus dhe një person i tretë dyshohet gjithashtu.

Vendimi erdhi fill pasi aty mbërriti Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu.

Policia vendosi menjëherë një perimetër sigurie.

Urdhri i ndalimit u mor për median dhe të afërmit e pacientëve që gjenden të shtruar atje.

Lexoni ketu te gjitha lajmet :  Shqiperi, konfirmohen dy raste me koronavirus, mbyllen shkollet. Klikoni ketu per te githa te rejat/Ora News.tv/