Erling Haalnad është pa diskutim një nga futbollistët jo vetëm i talentuar por edhe më i kërkuar në tregun e transferimeve. 

Pasi firmosi me Borussia Dortmundin në merkaton e verës 19-vjeçari ka arritur të shënoi 12 në 9 takime të luajtur me klubin gjerman. Së fundmi Alf-Inxh Haland, menaxheri dhe njëkohësisht i ati sulmuesit që po i befason të gjithë me paraqitjet e tij, Erling Haland, gjykon se të birit 19-vjeçar do t’i bënte shumë punë transferimi në kampionatin spanjoll.

“Kemi qenë të lidhur nga më shumë se 100 ekipe, por është e vërtetë që Spanja është një kampionat shumë i mirë për tim bir, sepse ka ekipe të mëdha”, deklaroi Alf Haland. Kaq ka mjaftuar për të ndezur thashethemet se 19-vjeçari mund të planifikojë një kalim në të ardhmen te Real Madridi, një prej skuadrave më të interesuara për talentin norvegjez.

/Ora News.tv/