Pas presidentit Thaçi dhe kryeparlamentarin Veseli edhe një ish-ushtar i UCK-së është ftuar nga Gjykata Speciale.

Kryetari i OVL UCK-së, Hysni Gucati përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se Elbasan Shoshaj është personi i radhës që është ftuar nga Specialja.

“Sot morra lajmin që bashkëluftëtari nga Prizreni, Elbasan Shoshaj është ftuar nga Gjykata Speciale. Edhe ky luftëtar i lirisë do të dali faqebardhë nga kjo gjykatë”, - ka shkruar Gucati.


/Ora News.tv/