Puskas Academy nuk arriti të marrë asnjë pikë në javën e 24-të të kampionatit hungarez dhe kjo falë Liridon Latifit.

Ish-futbollisti i Skënderbeut gaboi nga 11 metra larg në limitet e lojës, duke humbur kështu një mundësi për t'i marrë një pikë DVTK, e cila fitoi me shifrat 1-0.

Goli i vetëm i takimit mban firmën e mesfushorit të kombëtares së Kosovës, Florent Hasani.

Kjo humbje mund t'i kushtojë shtrenjtë skuadrës së Puscas, e cila në këtë sezon po lufton për mbijetesë.

/Ora News.tv/