Nuk pyesin për masat anticovid, tifozët e Napolit festojnë si “të çmendur”

Futbolli është më shumë se një lojë, kjo është e sigurt.

Ndërkohë pas ndeshjes me Juventusin, qindra tifozë mbushën rrugët e Napolit duke festuar, por pa respektuar asnjë masë anticovid.

Autoritetet italiane kanë paralajmëruar çdo tifoz që të mos zhvillojnë grumbullime duke i kujtuar se ndeshja mes Atalantës dhe Valencias në mars solli dhe një numër të lartë të të infektuarve me COVID.

Napoli fitoi kupën e Italisë në një përballje e cila shkoi në goditjet e 11 metërshit pasi në 90 minuta, ndeshja doli 0-0.

Nga pika e bardhë, napoletanët u treguan më të saktë.

/Ora News.tv/