Psg është një nga ekipet favorite që këtë sezon të fitojë tripletë dhe pse jo të dominojë në futbollin evropian. 

Prania në skuadrën e Thomas Tuchel e shumë futbollistëve me kualitet e bëjnë ekipin francez të frikshëm për çdo kundërshtarë. Siç raportojnë mediat franceze, PSG-ja ka vendosur që në merkaton e ardhshme nga skuadra do të largohet vetëm Neymar, ndërsa Mbappe do të qëndrojë në Paris.

Ndërkohë në Spanjë Bracelona është e gatshme të sakrifikoi për Neymarin ndërsa Reali pamvarsisht gjithçkaje do të mundohet të transferoi Mbappen.

/Ora News.tv/