Këngëtari i njohur i muzikës rap Arkimed Lushaj, i njohur gjerësisht me emrin e artit Stresi ishte mes 9 personave të proceduarve penalisht nga policia për protestën e një ditë më parë të thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen  e Teatrit Kombëtar.

Emri i tij figuronte përkrah kryetarëve të PD-LSI, Lulzim Basha e Monika Kryemadhi por edhe mes artistëve të nderuar Robert Budina dhe Neritan Liçaj.

Por pas këtyre zhvillimeve ka ardhur dhe reagimi i reperit i cili me anë të një postimi në Instagram me një kapele policie në kokë ka një mesazh të qartë për uniformat blu.

Stresi: I bëj thirrje gjithë policisë së shtetit ne jemi qytetarë të thjeshtë, dalim në protestë për të drejtat tona. Unë po e heq kapelen, hiqeni dhe ju, bëhuni qytetarë dhe silluni mirë me popullin shqiptar, edhe ne jemi në rregull me ju.

Krahas muzikës, Stresi është i njohur si një mbështetës i Partisë Demokratike duke marrë pjesë në shumicën e protestave të organizuara prej saj së bashku me babain e tij Sali Lushaj, mbështetës i vjetër i PD dhe ish bodigardi i ish-kryeministrit Berisha.


/Ora News.tv/