Nga bjeshkët e Sharrit ku po pushon me familjen, presidenti Ilir Meta ka uruar ditëlindjen e poetit tropojan Hamit Aliaj për 65-vjetorin e lindjes.

Ai ka ndarë me ndjekësit e tij në facebook një nga poezitë më të bukura të poetit me titull "Histori" dhe përmes saj me doza të larta ironie duket se ka përcaktuar dhe realitetin politik në vend.

/Ora News.tv/